Galerie

Díla našich žáků

Zde si můžete prohlédnout výtvory našich záků a fotografie z akcí pořádaných naší školou

DivadelníBAF

Bylo to 21. listopadu, kdy se náš divadelní soubor Čtvrtek večer a soubor Inverze (obohacen o několik vetřelců z jiných skupin) sešel s krosnami nacpanými oblečením, jídlem a dalšími nepodstatnými věci, které nám měly stačit na další čtyři dny. Ano, před námi byl další divadelní festival – tentokrát brněnský BAF!

Dříve, než přišlo zkoušení na naše představení, sledování inscenací jiných souborů a (ne)zapojování se do diskuzí o viděném nás ale čekala úmorně dlouhá cesta vlakem. Naloženi nejen batohy, ale i částmi prakťáku, židlí a dalších velkých kusů dřeva jsme se vydali do vlaku. Někteří z nás nejprve pátrali po úložných prostorech určeného rychlíku, jiní se šli rovnou pohodlně uvelebit do jednoho z kupé. A náš prodloužený víkend mohl začít.

Když jsme ve čtvrtek dorazili do Brna, bylo již poměrně pozdě večer a všude byla tma. Kruté zjištění nás teprve čekalo – nevědělo se, kde že to vlastně budeme nocovat. V přetopeném sklepě upraveném na kavárnu zvanou Paradigma nám bylo řečeno, že naším útočištěm nebude nic jiného než klubovna zdejších skautů. I vyrazili jsme nadšeně na místo.

Ač klubovna zvenku nevypadala příliš k světu, budiž jí k dobrému připočten fakt, že v ní bylo místo na spaní, matračky a dokonce i toaleta. Největším překvapením však byla sprcha, v kterou nikdo ani nedoufal. Nejvíce zpocení jedinci ji vzali hned útokem.

Když už jsme u druhého dne, nutno poznamenat, že pátek začal velmi podařeně. Namísto časného vstávání a úklidu jsme si spánek asi o hodinku protáhli a i tak to některým nepřišlo dost. I přesto to jsme se dostali do Paradigmy tak, že nám neutekla ani snídaně, ani nic jiného.

Po nasycení našich žaludků jsme vyrazili do města pro sehnání těch rekvizit, které jsme s sebou prostě nevzali (kdo by vozil z Mostu zeleninový salát?). Hned poté nás čekalo pečlivé zkoušení našeho představení LSN, neb naše inscenace měla na řadu přijít hned jako druhá. A když přišla na řadu, řekla bych, že se docela povedla. Dokonce i přesto, že některým náš výtvor nepřišel vhodný, byl celkový ohlas vesměs pozitivní. Díky tomu jsme mohli s klidnou duší strávit celý zbytek dne koukáním na další soubory a to, co si pro nás připravili oni. A po tak náročném dni nám nezbylo nic jiného, než usnout spánkem tvrdým.

Sobota už začala o něco lépe, dokonce jsme ani nezaspali. Tento den byl, řekla bych, nejnabytější. Chodili jsme z představení na představení, například i DS Inverze od nás ze ZUŠ (zde byly ohlasy již skrze pozitivní), z jednoho sálu do jiného, z obědu na další představení a z posledního představení konečně na večeři a spát. Řekla bych, že to nejlepší, co jsme během celého festivalu viděli, jsme viděli právě v sobotu. Zejména představení Faust nebo Městečko Palermo pro nás bylo opravdu skvělým zážitkem – a do jisté míry i inspirativním. Do pozdního večera jsme totiž hráli městečko Palermo, tu známou a oblíbenou hru. Řekla bych, že to bylo skvělým završením třech skvěle strávených dnů.

V neděli už jsme toho moc nestihli. Několikrát jsme si ovšem zatleskali, vyjedli veškeré jídlo, které v Paradigmě zbylo a s nákladem zase odcestovali na brněnské nádraží, kde jsme vyrazili zpět za svými pohodlnými pelechy a nadýchanými polštářky. Ačkoliv bych svou postel nikdy za nic nevyměnila, myslím, že mluvím za celý Čtvrtek večer, když říkám, že jsme si to užili a chceme si to zopakovat!

 

Novinky

  

Gassmann je online!

 

 

 PLATBY ŠKOLNÉHO

Školné (neboli úplatu za vzdělání) lze zaplatit převodem na účet 1430491/0100, přičemž variabilní symbol je zasílán na váš email. Chete-li platit v hotovosti, můžete tak učinit v kanceláři školy vždy v pondělí a středu do 17:00
 

Pod Šibeníkem 2364, 43401 Most
IČ: 47324261, č.ú. 1430491/0100

e-mail: zus-most@zus-most.cz

tel.: 734 854 349