Oddělení bicích nástrojů

Charakteristika oboru:

Studijní zaměření hra na bicí nástroje je pro žáky od 5 do 26 let a je vhodné jak pro chlapce, tak pro dívky.

Žáci se seznámí s celým spektrem bicích nástrojů. Naše škola disponuje xylofonem, několika soupravami a v neposlední řadě nepřeberným množstvím perkusních a pochodových nástrojů.

Cílem je připravit technicky vybaveného hráče s všeobecným přehledem a plného lásky k hudbě.

Důraz je kladen na praktické uplatnění žáka. Ve škole fungují studentské kapely a komorní soubory pod vedením zkušených pedagogů, kde žáci nalézají uplatnění. Za zmínku stojí i Big Band Zdeňka Tölga, který dává našim nejnadanějším žákům možnost hrát na velkých pódiích i se známými jmény tuzemské scény (Ondřejem Rumlem, Vláďou Hronem, nebo Josefem Lauferem).
Pedagogové se s žáky pravidelně účastní soutěží při MŠMT a 2x jsme byli součástí projektu České Filharmonie zakončeného galakoncertem v Rudolfinu v Praze.

Naši žáci mohou využívat školní zkušebny, kam mohou chodit zdarma cvičit.

David Homola

David